Společné pěší putování rodin ze Srbska na Tetín

Tetín

U příležitosti X. světového setkání rodin na Tetíně na závěr Roku rodiny zveme k pěšímu putování za kněžnou Ludmilou na Tetín. Počátek putování bude v 9:10 hodin na železniční stanici v Srbsku (po příjezdu osobního vlaku z Prahy). Počítáme s příchodem na Tetín cca do 11 hodin, tak, abychom se mohli zúčastnit poutní mše svaté, která začíná v 11.15.

Prosíme přihlašujete se prostřednictvím elektronického formuláře.

Pout-tetin

Zvolená cesta povede nejprve kolem Berounky po „Stezce sv. Ludmily“, která posléze zvolna stoupá; projdeme kolem Tetínského hřbitova a sestoupíme k Tetínským skalám, odkud vystoupáme k pozůstatkům hradu Tetín. Cesta je dlouhá asi 4 km a není vhodná pro kočárky. Během putování se několikrát zastavíme, abychom se postupně seznámili s kněžnou Ludmilou a její dobou. Každé dítě nebo rodina dostane list poutníka, který bude možné cestou doplňovat.

Doporučené vybavení:

  • Prosím, vezměte si vhodnou turistickou nebo sportovní obuv s přiléhavými ponožkami, dále klobouček, šátek nebo kšiltovku proti sluníčku, možná neuškodí přibalit krém na opalování, popř. brýle proti slunci a repelent proti hmyzu. Z oblečení doporučujeme lehké tričko a slabší nepromokavou bundu, kterou lze sbalit do batohu, v případě ochlazení přidejte jako mezi-vrstvu ještě svetr nebo mikinu. Pro případ deště mějte po ruce pláštěnku.
  • Nezapomeňte si nachystat větší svačinu, oběd bude z vlastních zásob. Nutnou součástí vybavení je i něco k pití, vezměte si proto alespoň ½ litru vody na osobu. Hodit se může malý zápisníček, určitě ale propiska.

Doprava – osobní vlak č. 8820 z Prahy do Berouna:

  • Praha hl.n.            8:21
  • Praha-Smíchov      8:28
  • Praha-V.Chuchle   8:35
  • Praha-Radotín       8:41
  • Srbsko                    9:07

Po skončení programu na Tetíně se lze vrátit stejnou cestou do Srbska na vlak; popř. odjet autobusem č. 633 v 16:52 hod. do Berouna a z Berouna pokračovat do Prahy vlakem.)

Doprava na Tetín a zpět podrobně ZDE.

Těšíme se na vás! Tým Pedagogického centra – pracoviště Pastoračního střediska Arcibiskupství pražského

Kontakt: Jindřišská 30, 110 00 Praha 1, tel: 734 262 294, e-mail: pgcentrum@apha.cz