Nájemní bydlení XPlace láká svou kvalitou služeb a férovým přístupem, byty se rychle plní

Značka nájemního bydlení XPlace, za kterou stojí kapitál Arcibiskupství pražského, potvrzuje, že kvalitní nájemní bydlení v Praze a okolí je žádanou komoditou. První byty v kompletně zrekonstruovaném činžovním domě v pražských Dejvicích nabídla platforma XPlace na konci loňského roku a nyní zde zbývá poslední volný byt. Z 63 zcela nových bytů na Zličíně, které se začaly pronajímat na začátku roku, jsou již pronajaté přes tři čtvrtiny.

Xp-banner-1080x600-2

Ve svém portfoliu nájemního bydlení chce XPlace postupně nabídnout v Praze a jejím okolí pestrou nabídku až jednoho tisíce bytových jednotek. Každá věková kategorie by měla mít možnost umět si najít v portfoliu bytů to své pravé místo. Kvalitní služby, férový vztah mezi nájemcem a pronajímatelem a vize celoživotního partnerského vztahu se zákazníkem, který se bude rád vracet podle jeho momentálních životních potřeb, to jsou hlavní cíle, ke kterým chce XPlace směřovat.

Značka má v nabídce pouze nové či komplexně rekonstruované byty v zajímavých lokalitách, některé i přímo vybavené. Kromě Dejvic a Zličína nabídne během dubna dalším zájemcům 37 bytů ve dvou bytových domech na Střížkově, v druhé polovině roku pak plánuje začít se stavbou většího nájemního komplexu blízko metra Budějovická. Kvalitu projektů XPlace potvrzuje i pronájem jednoho z bytů v Praze 6 pro bývalého prezidenta Miloše Zemana, aby měl v metropoli k dispozici potřebné zázemí.

Ceny nájemních bytů jsou nastaveny jako komerční a výnos z nájmů pomáhá financovat hlavní činnost v arcidiecézi pražské, tedy duchovenskou činnost, církevní školství a charitu. Právě charita pak je schopna poskytovat sociální bydlení slabším skupinám a potřebným.

O XPlace  

Společnost XPlace vznikla v roce 2021 jako zastřešující instituce pro development, správu a nabídku nájemního bydlení, které touto cestou chce poskytovat Arcibiskupství pražské. Nájemní bydlení bude tvořit jednu z klíčových výnosových aktivit církve po roce 2030, kdy dojde k ukončení státního příspěvku na provoz církve. Cílem Arcibiskupství pražského je do roku 2030 pronajímat kolem 1 000 bytů, čímž chce získávat část financí na zajištění duchovní služby, pastorace a školských a charitativních aktivit. 

V současné době XPlace v Praze vlastní již 80 bytových jednotek, které pronajímá a udržuje. V Jaselské se začínalo s 16 byty, na Zličíně je k dispozici bytů 63. Byty na Střížkově, ve Stodůlkách a na Smíchově budou dostavěny a k dispozici v průběhu příštího roku. Součástí portfolia jsou i garáže a garážová stání. Dále XPlace nabízí i retailové prostory pro maloobchod. Jméno XPlace odkazuje na řecké iniciály Kristovy chí, ró. 

Více informací a virtuální prohlídky bytů jsou na webových stránkách www.x-place.cz