Nenechte si ujít videa papeže Františka k roku rodiny

Mezi iniciativy zvláštního roku s tématem „Rodina Amoris laetitia“ (19. března 2021 – 26. června 2022) patří projekt „10 videí o Amoris laetitia“. Papež František v nich sám komentuje kapitoly apoštolské exhortace společně s rodinami. Rodiny se sdílejí o svém každodenním životě. V tuto chvíli je k dispozici všech deset videí. Opravdu stojí za pozornost, budete dobře rozumět, jsou opatřena českými titulky.

Rok rodiny

“Církev chce se stejnou úctou a milosrdenstvím, jakou měl Ježíš, doprovázet rodiny, aby každá rodina mohla být pilířem evangelizace. Chtěl bych vám říci, že se svátostí manželství dostává každá rodina milost stávat se světlem v temnotě světa. “ – říká papež František ve třetím z 10 videí, která propagují rok „Familia Amoris Laetitia“. 

Série deseti videí inspirovaných různými kapitolami Apoštolské exhortace „Amoris laetitia“ vybízí k opětovnému přečtení tohoto papežského dokumentu a znovuobjevení rodiny jako daru, navzdory všem problémům, překážkám a výzvám, kterým dnes rodiny musí čelit. Každé video je doprovázeno pastoračním průvodcem. Texty můžou flexibilně využít rodiny, manželská společenství nebo různé skupiny v církvi.

Více na webových stránkách věnovaných Roku rodiny, na www.rodiny.cz a také www.cirkev.cz/cs/rok-rodiny.