Sál sv. Vojtěcha opět zaplnily ženy

Přes nepřízeň počasí se 15. 10. 2022 vypravily ke Sv. Vojtěchovi do Dejvic ženy z blízka i z velké dálky, např. až od Kroměříže. Přilákala je tradiční Sobota pro ženy s tématem Marta a Marie – s Bohem ve všední den. Nakonec se nás sešlo 168. Prožívaly jsme vděčnost, že se můžeme setkat a ohleduplnost provázela celé setkání. K dispozici jsou nahrávky přednášek.

Sobota-15-10-2022-img-20221015-wa0000

P. Vojtěch Kodet přednášel na téma Marta a Marie – s Bohem ve všední den a odkrýval nám rozdíl mezi životem náboženským a životem z víry. Povzbuzoval k tomu, abychom hledaly, jak Bůh působí v našich životech a v životech našich blízkých. Abychom hledaly, co se líbí Bohu.

Ve skupinkách ženy sdílely důvody své vnitřní nespokojenosti a přetíženosti. Zamýšlely se nad tím, jestli je čas strávený s Pánem v modlitbě a nad Božím slovem radostí, nebo dřinou. Odpovídaly si na otázku, jestli jsou spokojené se svým postavením a se službou v církvi a v nejbližších vztazích.

Pět zpovědníků bylo ženám k dispozici pro duchovní rozhovory a svátost smíření. Velmi si jejich obětavé služby vážíme. Rekolekci završila mše svatá, kterou hudebním doprovodem a zpěvem proměnila rodina Žofákových v nádhernou a radostnou oslavu.   

(jš)

Nahrávky přednášek jsou dostupné na youtube: