Termín odevzdání 1. 3. 2022

Po celém světě probíhá proces přípravy na biskupskou synodu 2023. Tento proces zahrnuje nejprve získání podnětů a reflexí z jednotlivých míst, kde křesťané svoji víru prožívají, ať jde o běžné farnosti či jde o místa „na okraji“. Postupně tak vznikají malé skupinky, které diskutují o jednom z deseti navržených témat.

Logo-cz-jpeg-termin

Před nedávnem římští organizátoři přípravné fáze synody posunuly termín pro odevzdání výstupů z jednotlivých zemí na 15. srpen 2022.

Minulý týden biskupové ČR stanovili jako poslední termín pro odevzdání výstupů z nejnižší úrovně synodální přípravy, tedy ze synodálních skupinek do diecézních týmů 1. březen 2022. Všechny skupinky, které se postupně zapojují, tak musí do tohoto data nejen proběhnout, ale také sestavit a odeslat svoji reflexi.

Pak nastane další fáze přípravy, kdy se tyto jednotlivé reflexe z malých skupinek budou zpracovávat a bude se připravovat diecézní syntéza. Ta se pak bude předkládat celodiecéznímu presynodálnímu setkání. Jeho přesné datum v případě pražské arcidiecéze ještě není stanoveno.

Více o přípravě Synody věnované synodalitě naleznete v článku Synoda 2021 – 2023 ROZCESTNÍK.

(mn)