Vánoční oběd s lidmi bez domova

Dne 25. 12., na Hod Boží, se uskuteční již 24. ročník Vánočního oběda Komunity Sant’Egidio, celosvětové hnutí katolické církve. Hosty vánočního oběda budou letos převážně lidé bez domova a lidé na okraji společnosti. Organizátoři proto i letos prosí o pomoc s jeho přípravou.

Bezdik
Snímek: Roman Albrecht/Člověk a Víra

Letošní Vánoce bude Komunita Sant’Egidio slavit v důsledku koronavirové pandemie opět jiným způsobem, než jak tomu bylo v minulých letech. To, co zůstává neměnné a stabilní, je přání být o Vánocích blízko chudým a osamělým lidem.

Chudí lidé bez přístřeší jsou v této době více zranitelní. Kromě toho, že řada z nich patří do rizikových skupin, mají méně možností, jak se dostat k pomoci a také jsou více sami. Organizátoři na ně nechtějí o těchto Vánocích zapomenout, proto chtějí zajistit možnost, jak se o těchto Vánocích setkat bezpečným způsobem a za dodržování předepsaných vládních opatření proti šíření koronaviru.

Letos se vánoční oběd v Praze uskuteční na jednom místě, a to ve františkánském klášteře na Jungmannově náměstí.

„Srdečně Vás zveme k účasti na něm a současně Vás prosíme o pomoc s jeho přípravou.“

Budeme vděční, když nám pomůžete vytvořit rodinnou vánoční atmosféru i za těchto ztížených podmínek.

Možnosti pomoci

  • osobní účast 25. 12.
  • dárky pro hosty: spacáky, deky, nové teplé oblečení, nové rukavice, čepice a šály, nové spodní prádlo, menší termosky, termohrnky a kapesní nožíky, hodinky, čelovky, kapesní rádia a baterie. Přinést je zabalené s popisem, co v nich je, do 16.12. vždy v pondělí, úterý a čtvrtek v čase 17:45 – 18:30 na adresu Žitná 51, Praha 1. Anebo 23.12. v 16:00 a 25.12. v 9:00 přímo na nádvoří františkánského kláštera. FB událost Secret Santa
  • cukroví přineste zabalené v celofánu po 10ks ve stejném čase a na stejné místo jako dárky
  • příprava na místě konání vánočního oběda 23.12. od 16:00 na nádvoří františkánského kláštera
  • finančně na transparentní účet 2000044037/2010

Organizátoři také prosí o registraci vyplněním formuláře na této webové stránce dole. V případě, že budete chtít registrovat více osob, prosíme o samostatnou registraci každé osoby a o uvedení jména toho, kdo registruje (do poznámky).

Pro účast na vánočním obědě je nutné mít certifikát o očkování, případně o prodělaném covidu anebo mít platný PCR test. Při přípravě i během vánočního oběda se budou dodržovat všechna protiepidemická pravidla (respirátory, dezinfekce, rozestupy), což přispěje k bezpečí všech účastníků oběda.

Zdroj: ČBK