X. světové setkání rodin na Tetíně

Na závěr Roku rodiny Amoris Laetitia 26. 6. 2022 se připojíme ke všem rodinám, které se na přání papeže Františka setkají v místních církvích. Setkání rodin Pražské arcidiecéze bude hostit Tetín. Plakátek ke stažení ZDE.

Cq5dam-thumbnail-cropped-750-422

PROGRAM SETKÁNÍ

  • 11:15 poutní mše svatá v kostele sv. Ludmily – bude celebrovat biskup Zdenek Wasserbauer.
  • Při mši si zazpíváme společně se Ztracenou kapelou, která zpívá křesťanské písně pro děti a rodiny, vydala CD Zpíváme si písničku 1.–5., více na http://zk.sdh.cz/
  • oběd formou pikniku (s vlastních zásob)
  • 14:00 divadelní představení Špílmachr – Jenovéfa pro děti od 6 let a jejich rodiče v Komunitním centru sv. Ludmily. Jedná se o tradiční českou dramatickou kuchyni plnou loutek, ovoce a zeleniny – bohatou na smích, slzy a vitamíny! Co uvaří maminka, když jedno dítko má radši mrkvičku, druhé křupavé zelí a třetí zase sladké jablíčko? Přece šťavnatý český loutkářský příběh nešťastné hraběnky Jenovéfy a jejího manžela Sylkfrída. Tak přijďte ochutnat!
  • Interaktivní stanoviště pro děti i rodiče – další doprovodný program bude probíhat od 13:00 na čtyřech stanovištích: 1. Rodina a následovníci 2. Poutní místa – Přemyslovci 3. Ženy – České nebe 4. Ochránci ve zbroji – Michael, Václav, Karel Habsburský.
  • Muzeum na Tetíně bude otevřené 10:00–17:00, https://www.muzeumtetin.cz/

Doprava na Tetín a zpět soubor ke stažení ZDE

Plánek Tetína s možností parkování ZDE. Od parkoviště, od hřbitova je možné jít po zelené značce až ke kostelu – prudce klesá a vzápětí stoupá, ale je to nejrychlejší asi 600 metrů, tedy 10 minut pěšky po cestičce, mapa ZDE. Další možnost parkování je při příjezdu od Berouna pod Sokolovnou.