Církev a peníze II. Hospodaření české církve

Dominikánská 8, vstup Jalovcová 2

V barokním refektáři Dominikánské 8 (vstup Jalovcová 2) se ve čtvrtek 26. 1. 2023 v 19.30 hod. v rámci cyklu Rozpravy o církvi uskuteční debata nazvaná „Církev a peníze II. Hospodaření české církve“.

Česká církev hledá cestu jak finančně zajistit fungování církve až skončí podpora od státu. Jednotlivé kroky vzbuzují otázky, které rezonují i v českých médiích. Co vlastně všechno potřebuje církev financovat? Co by měly být priority? Do čeho má smysl investovat? Jak se financuje charita? Jak jednotlivé kroky ovlivňují působení církve na venek?

Hosté: Jan Balík (římskokatolický kněz, od roku 2020 je generálním vikářem pražské arcidiecéze pro správu a organizaci a ředitelem kurie), Jan Bárta (výtvarník a publicista, v letech 2004–2012 působil jako ředitel humanitární organizace ADRA. Následně působí jako ředitel PR a komunikace Nadačního fondu Impuls), Roman Češka (ekonom, působil jako náměstek ministra, předseda výkonného výboru Fondu národního majetku, poslanec a ekonom pražského arcibiskupství. Aktuálně působí jako externí vyučující na KTF UK), moderuje Petr Honzejk.