Poděkujme ženám!

Podekujme-zenam-4

Letošní i loňský rok nás i naše rodiny vystavil nesmírné zkoušce. V takových chvílích se naplno projeví skutečné síly, které nám v životě pomáhají obstát. Jednou z nich nepochybně byla a je péče našich žen. Těch, které bez váhání přijaly roli vychovatelek a domácích učitelek, vzaly na svá bedra starost o každodenní kloubení domácích, rodičovských i pracovních povinností, které přes to všechno nezapomínaly být laskavé a milující mámy, partnerky, babičky, vnučky či sestry, díky kterým byl i během pandemie život přeci jen trochu hezčí.

Velké ženy nejsou mýtus, najděte tu svou

Ženy během pandemie mlčky zformovaly tichou ligu, která na sebe převzala trojí odpovědnost: za výchovu, péči o rod a za to, aby v životě každého z nás zůstala nějaká milující, bezpečná opora. Snad shodou okolností se to stalo v roce, kdy máme velký důvod si právě tyto tři hodnoty připomínat. V roce 2021 totiž uplyne právě 1100 let od smrti svaté Ludmily, vychovatelky svatého Václava, kněžny ze státotvorného rodu Přemyslovců a oblíbené pro svou laskavou a moudrou povahu. Svatá Ludmila se pro tyto své vlastnosti stala symbolem. Dnešní realita ale ukazuje, že velké ženy nejsou jen postavou z mýtů a legend. Naopak. Jsou skutečné a jsou v životě každého z nás.

Navrh-bez-nazvu-3

A právě na to chceme akcí Poděkujme ženám poukázat. Chceme vybídnout k tomu, abyste se ohlédli za uplynulými měsíci a lety a zamysleli se, za co všechno můžete ženám ve svém životě poděkovat. A abyste to také udělali! Nic totiž nepřipomene odkaz svaté Ludmily věrněji. Věřte, že potěší i jednoduché „děkuji ti za to, jaká jsi“. Abychom tomu ale dodali trochu konkrétnější rozměr, připravili jsme pro zájemce jednu speciální formu poděkování.

Poděkovat můžete i jedinečným šperkem

Máme pro vás limitovanou edici 1100 šperků svaté Ludmily, které můžete pořídit jako poděkování „té své“ konkrétní ženě vašeho života. Šperky mají tvar brože a na jejich uměleckém ztvárnění jsme se domluvili s mladou českou šperkařkou Eliškou Novákovou. Eliška při jejich tvorbě vychází z toho, jaká byla Ludmila a doba, ve které naše patronka žila. Brože jsou proto z betonu, základního stavebního materiálu z časů budování chrámů, a jsou provedené ve třech barevných variantách. Cihlová odkazuje ke každodenní láskyplné péči o rodinu, přirozená šedá k moudrosti, která je potřeba k výchově, a antracitová se zlatým dekorem pak ke státotvorné uměřenosti a schopnosti unést velkou odpovědnost.

Líbí se vám myšlenka poděkování šperkem? Zde si ho můžete přímo vybrat.

Navrh-bez-nazvu-4

Broží vyrobíme v letošním roce přesně 1100, ne víc. Jedna z nich může doputovat jako poděkování i vaší ženě – mamince, partnerce, dceři, babičce či vnučce, ale třeba i milé paní „online učitelce“, zkrátka té, které chcete poděkovat. Každou brož vytvoří Eliška na míru konkrétnímu zájemci. Hotový šperk pak opatříme pěknou dárkovou krabičkou s originální malbou od architekta Davida Vávry a zašleme buď vám, nebo přímo obdarované. První brože už doputovaly ke svým novým majitelkám a do konce roku jimi rádi potěšíme každou ženu, kterou vyberete. Na oplátku vás poprosíme o zaslání daru ve výši alespoň 2500 Kč na sbírku k podpoře stavby školy svaté Ludmily pro děti s vážnou poruchou řeči. Váš dar použijeme na naplnění základní myšlenky této výzvy, kterou je podpora, pomoc a poděkování ženám. Mámy dětí s vážnými poruchami řeči to totiž mají těžké celý život.

Chtěli byste poděkovat ženě svého života naším šperkem svaté Ludmily? Pak vás poprosíme o vyplnění formuláře níže, na e-mail vám pošleme podrobné instrukce. Děkujeme, že s námi děkujete ženám!