Co svědčí rodinám

Kostel P. Marie Královny míru v Praze 4 – Lhotce

Putovní výstava o tom, kde a jak zkvalitnit vztahy je od 1. do 30. listopadu k vidění v kostele P. Marie Královny míru v Praze 4 – Lhotce. Centra pro rodinu v ní představují svou mnohdy skrytou činnost.

20221030-092733

Primární prevenci rozpadu vztahů se věnují centra pro rodinu v ČR více než 30 let. „Hned po revoluci, někdy v r. 1991, začala vznikat centra pro rodinu na Moravě a postupně se rozšiřovala po celé republice. Neslo je nadšení ze znovunabyté svobody. Pracovníci center jsou „srdcaři“, mají rádi lidi a svou prací žijí často víc, než vystihuje výplatní lístek„, vzpomíná na dobu před více než třiceti lety předseda Rodinného svazu ČR a dlouholetý ředitel Centra pro rodinu v Ostravě Jan Zajíček. „Výstavou chceme vynést na světlo mnohdy skrytou službu. Každý z nás chce žít vztahy šťastné a trvalé a jedinou cestou je se to naučit. V našich programech se účastníci učí dovednostem jak pro vztahy, tak pro rodičovství.“

Práci, kterou ocenily už tisíce účastníků, představuje devět panelů. Každý z panelů ukazuje jednu z etap lidského života od početí až po zralé stáří. Autorem panelu k ochraně života je Hnutí pro život. Výstavu k tématu primární prevence rozpadu vztahů podpořila Česká biskupská konference.

Více o výstavě a přehled Center pro rodinu a jejich programů najdete na https://www.rodiny.cz/vystava/

Výstavu můžete shlédnout v časech otevření kostela okolo bohoslužeb www.lhoteckafarnost.cz/Bohosluzby-udileni-svatosti-obrady.