Ekologický festival Take Care

Praha a okolí

Od 1. září do 4. října proběhne v Praze a okolí šestý ročník ekologického festivalu Take Care. Festival si dává za cíl ekologická témata reflektovat na rovině duchovní, umělecké i odborné, a propojovat organizace, uskupení a iniciativy. Záměrem je přispět k ekologickému obratu, na osobní i kolektivní úrovni. Na programu je kolem padesáti rozmanitých akcí na zhruba dvaceti pěti místech, mezi nimiž budou podnětné přednášky, umělecké zážitky, workshopy, duchovní program i aktivistické intervence.

Pokud není v programu uvedeno jinak, je vstup na akce zdarma. Kompletní program, aktualizované informace a další podrobnosti naleznete na webu festivalu www.festivaltakecare.cz.

Letošní propojovací koncepce navazuje na kratší festivaly pořádané ekumenickou platformou Karavana z. s., která sdružuje lidi se vztahem k umění a ke křesťanství. Jednou z inspirací je i ekologická encyklika Laudato si´, jejímž autorem je papež František, a doba konání festivalu odpovídá Době respektu ke stvoření, kterou tento papež vyhlásil.