Konference o novém Direktoriu pro katechezi

Katolická teologická fakulta UK, Thákurova 3, Praha 6, učebna P8

Přijměte pozvání na krátkou konferenci, kterou organizuje Katolická teologická fakulta UK ve spolupráci s Pastoračním střediskem AP, Českou biskupskou konferencí a Karmelitánským nakladatelstvím. Konference se bude konat 24. listopadu 2022 od 15.00 do 17.00 při příležitosti uvedení českého překladu Direktoria pro katechezi z roku 2020, kdy bylo vydáno v Římě jako třetí v řadě od Druhého vatikánského koncilu. Český překlad vyjde v polovině listopadu v Karmelitánském nakladatelství.

Bez-nazvu

Účelem konference je představit přístup direktoria ke katechezi a náboženskému vzdělávání z perspektivy učení a jednání papeže Františka a reflektovat formou krátkých příspěvků výzvy a podněty tohoto direktoria vzhledem k evangelizačním a pastoračním aktivitám naší církve.

Hlavní referát přednese doc. Dr. Ludvík Dřímal, Th.D. z Cyrilometodějské teologické fakulty Univerzity Palackého. 

Na programu konference bude krátké představení direktoria jeho vydavateli, referáty k vybraným tématům direktoria a moderovaná diskuse účastníků k tématu, do které mohou vstoupit i účastníci on-line přenosu.

Konference se bude konat prezenční formou v budově KTF UK (Thákurova 3, Praha 6) v místnosti P8 a bude zároveň streamována na Youtube kanálu KTF UK (https://www.youtube.com/user/UKKTF). Shlédnout ji bude možno i ze záznamu.

Plakátek ke stažení ZDE.