Bilanční kniha kardinála Dominika Duky

Muzeum Karlova mostu, Křižovnické náměstí 3, Praha 1

Srdečně zveme na prezentaci nové knihy kardinála Dominika Duky „Zpověď / Životní pouť a vyznání kardinála Dominika Jaroslava Duky“ v Muzeu Karlova mostu o svátku sv. Mikuláše 6. prosince 2023 v 17 hodin, kde bude kniha uvedena a bude příležitost k zakoupení.

Svůj životopis pan kardinál shrnul do stěžejních etap svého života od kolébky až do dneška s vděčností za rodinu, která mu byla oporou v těžkých dobách 2. sv. války a brzo na to poválečné persekuce otce i celé rodiny, která pokračovala v totalitním komunistickém systému. Ten nemohl zabránit duchovnímu povolání, které si našlo v jeho srdci místo a vedlo jej přes překážky k jeho naplnění. Popisuje radost na cestě, kterou mu Pán připravil a kterou našel v plné síle a ve spolupráci s těmi, kteří se dokázali postavit zlu a byli připraveni „až to praskne“ začít stavět společnost ve svobodě.

S Boží pomocí a s dominikánským heslem PRAVDA – VERITAS a v královéhradecké diecézi s katedrálou Svatého Ducha s heslem V Duchu Pravdy – In Spiritu Veritatis a se stejným heslem v pražské arcidiecézi při katedrále sv. Víta, Václava, Vojtěcha a Panny Marie i v rámci celé České biskupské konference, popisuje pan kardinál, co se podařilo, i to, co bylo velmi obtížné uskutečnit podle představ v rámci možného, a pak i to, co předává k dokončení v naději svého dominikánského i biskupského hesla.

Celá kniha je poděkováním pana kardinála za dar života a povolání a za všechny lidi, které cestou potkal a s nimi spolupracoval na stavbě Božího království. Děkujeme panu kardinálovi, že se odhodlal k napsání své knihy a dovolil nám nahlédnout do svého nitra, rozhodování i bojů o pravdu a sdílení těžkých i radostných chvil.

Knihu vydává Nakladatelství Deus, informace na e-mailu: kovarova@sevt.cz, tel.: 283 090 333. Pozvánku – plakátek k akci najdete zde.