Rodiny s dětmi zachrání stát

CEVRO, Jungmannova 17, Praha 1

Aliance pro rodinu Vás srdečně zve 8. listopadu 2023 v 18 hodin na přednášku Catherine Pakaluk, nazvanou „Rodiny s dětmi zachrání stát“. Koná se v Institutu CEVRO, Jungmannova 17, Praha 1.

Catherine Pakaluk, Ph.D. získala v roce 2010 doktorát z ekonomie na Harvard University a kromě svého manžela a třinácti dětí se věnuje ekonomickému výzkumu a vyučuje na Busch School of Business, při The Catholic University of America.

Žena, která se mimo jiné proslavila kampaní Postcard for Macron, kdy na výzvu francouzského prezidenta Emanuela Macrona, který nevěřil, že by existovala žena, manželka a máma početné rodiny, která dosáhla prestižních akademických úspěchů, odpověděla zasláním své fotky z promoce na Harvardu, kde byla s 6 ze svých 13 dětí. Začaly se k ní přidávat ženy z celého světa, s podobnými osudy a zaplavily tak veřejný prostor důkazy o tom, že mít rodinu na prvním místě se nevylučuje s akademickými ani jinými úspěchy.

Catherine Pakaluk seznámí českou veřejnost s klíčovými ekonomickými daty o vztahu státu, rodin se dvěma a více dětmi a na základě svého výzkumu ukáže, proč jsou početné, fungující rodiny srdcem udržitelnosti a ekonomické prosperity každé země.

Vstupné na přednášku je dobrovolné. Tlumočení do češtiny je zajištěno a po samotné přednášce bude prostor pro dotazy z publika. Těšíme se na Vás.

Plakátek k akci najdete zde.