Tříkrálový průvod centrem Prahy

kostel sv. Tomáše, Malá Strana - Karlův most - Staroměstské nám.

Historickým centrem Prahy projde v pátek 6. ledna 2023 průvod v čele s třemi králi na velbloudech. Srdečně zveme širokou veřejnost včetně rodin s dětmi na tuto tradiční kulturní akci spojenou s koncem vánočního času.

Požehnání tříkrálovým koledníkům

Samotnému průvodu bude předcházet tradiční požehnání tříkrálovým koledníkům, které udělí pražský arcibiskup v kostele sv. Tomáše v pátek 6. ledna v 15 hodin. Přítomni budou i tři králové, kteří pak z nedalekého Malostranského náměstí zahájí průvod centrem Prahy.

Tříkrálový průvod

Tříkrálový průvod vyjde v 15.30 hodin z bývalého velkého parkoviště na Malostranském náměstí. Průvod v čele s třemi králi poputuje přes Karlův most a Mariánské náměstí až na Staroměstské náměstí. Průvod připomene legendu o putování tří mudrců do Betléma za nově narozeným Ježíškem.

Česká mše vánoční

Průvod bude zakončen u pódia na Staroměstském náměstí, kde tři králové obdarují svými dary Ježíška v betlémě. Od 17 hodin mohou návštěvníci vyslechnout Českou mši vánoční Hej mistře Jakuba Jana Ryby v podání Svatojakubského sboru a orchestru, diriguje Jan Rezek, účinkují sólisté Národního divadla.

Plakát k akci najdete zde.