Arcibiskupství podepsalo memorandum s Lesy ČR o scelování pozemků

Memorandum o společném postupu při scelování pozemků podepsal v pondělí 26. června se zástupci pražského arcibiskupství ředitel Lesů ČR Dalibor Šafařík.

Skupinova
Generální vikář pražského arcibiskupství Mons. Jan Balík, arcibiskup pražský Jan Graubner, ředitel Lesů ČR Dalibor Šafařík a ředitel Lesní správy Arcibiskupství pražského Milan Mochán při podpisu memoranda.

„Základním předpokladem efektivního lesního hospodaření jsou scelené, komplexní pozemky. Podstatná část lesního majetku církve je z velké části v historické držbě drobných rozptýlených lesíků, jako jsou záduší či obročí. Spravovat takto rozptýlené lesy je značně problematické ekonomicky, dochází i k problémům s dopravou, se vstupováním na cizí pozemky apod. Proto jsme spolu s Lesy ČR dospěli k závěru, že tam, kde je to možné, směníme pozemky tak, aby naše malé pozemky ležící uprostřed Lesů ČR získaly Lesy ČR a naopak, arcibiskupství, aby připadli pozemky Lesů ČR nacházející se uprostřed našich lesů,“ vysvětlil význam memoranda ředitel Lesní správy Arcibiskupství pražského Milan Mochán.

(pri)