Devatero pro rodiče

Zveme vás na intenzivní zážitkově vzdělávací kurz pro rodiče, kteří chtějí rozvinout své výchovné kompetence a posunout se k výchově samostatných, zodpovědných a pohodových dětí. Jedná se o devět lekcí od 30. září do 2. prosince 2024, vždy v pondělí od 18.30 do 20.30 v prostorách Křesťanské psychologické poradny (Thákurova 3, Praha 6).

Kids-6960579-1920

Kurz je určen primárně pro rodiny s dětmi předškolního věku, ale vítáni jsou i rodiče dětí ostatních věkových kategorií. Určitě nezapomeneme na humor a radost z toho, že jsme rodiči, vzkazuje lektorka Ing. Stanislava Hrušková, Ph.D. Více na stránkách Centra pro rodinu.

Jak se měli účastníci minulých kurzů:

  • Kurz byl pro nás s manželem velmi přínosný a děkujeme, že jsme se ho mohli zúčastnit. Raději jsem do něj nevstupovala s nějakým očekáváním, a proto jsem byla velmi mile překvapená, kolik jsme se toho naučili a dozvěděli. Ceníme si hlavně osobního přístupu, který byl úžasný. Byl čas řešit konkrétní problémy, které nás trápí. Vím, že je to vše běh na dlouhou trať a ne všechno jde změnit ze dne na den, ale kurz byl pro nás skvělým vodítkem, jak vybruslit z nelehkých a někdy pro nás téměř neřešitelných situací, ze kterých jsme se sami neuměli vymotat.
  • Ukázalo se, že kurz má přínos, ať je dítě staré jakkoli, ať je třeba ještě v břiše. Celý program nás moc bavil a dal nám vhled do komunikace a konfliktních situací. Lektorka nám ukázala, jak komunikovat zdravě. A vážně to funguje (vyzkoušeno nejen na dceři, ale i na dětech našich známých). Čeká nás samozřejmě ještě hodně sebezdokonalování. A jak doplňuje manžel: „Bylo to supr a využívám to i v práci.“
  • Oceňuji praktické rady a „domácí úkoly“, užitečné a inspirující příklady od lektorky z výchovy vlastních dětí, vstřícnou atmosféru dovolující diskuse o niterných tématech. Přínos pro moje rodičovství je velký. Díky kurzu jsem si ujasnila a upřesnila řadu postupů, které chci postupně aplikovat. Něco už jsem znala z různých knížek, ale až podrobné a praktické diskuse na kurzu mě povzbudily k použití nových postupů a ke snaze o změnu už zavedených. Také děkuji za pružnou reakci na protiepidemická opatření a umožnění online formy některých setkání.
  • Získali jsme nový pohled na rodičovství, např. uvědomění si vlastních chyb při výchově dětí, špatně aplikované přístupy a metodika. Nový pohled na své emoce a emoce dítěte. Všechna teorie i praxe nejde uplatňovat plošně na všechny rodiny. Je nutno vybírat, zkoušet, zavrhnout, změnit a znovu aplikovat. Každé dítě, rodič a rodina je jiná než ty ostatní. Každá rodina má jiný náboj, rezonanci, vlnění. Výchova se proto v praxi (doma) provádí dost individuálně – je proto vhodné, aby rodiče byly poučeni a nasměrováni např. pomocí lektora a kurzů, které nabízíte Vy. Stáňa je skvělá lektorka. Zná teorii, praxí a nechybí jí nadhled.

Přihlášky prostřednictvím elektronického formuláře. Kapacita kurzu je omezená.