FINEP a XPlace spojují síly: Přinášejí projekt U Šárky pro moderní rodinné bydlení

Celkem 57 bytových jednotek na Praze 6 získalo pražské arcibiskupství podpisem smlouvy se společností FINEP. Projekt U Šárky otevírá nové možnosti pro ty, kteří hledají kvalitní a moderní bydlení v bezprostřední blízkosti přírody, ale s veškerým komfortem městské infrastruktury v jedné z nejžádanějších pražských lokalit.

Xplace-finep-pod-vidouli

Spolupráce společností FINEP a Arcibiskupství pražského je mimořádnou příležitostí pro sdílení zkušeností, které jdou nad rámec běžného developmentu. „My jsme nabídli zkušenosti a expertízu s přípravou domů a bytů určených pro nájemní bydlení. Velmi rádi teď budeme prohlubovat naše znalosti a zkušenosti s budováním místních komunit, což je oblast, která je Arcibiskupství pražskému i nám blízká,“ říká Tomáš Pardubický, generální ředitel společnosti FINEP.

Pětipodlažní objekt se nachází v projektu U Šárky na Praze 6. Kromě 57 bytových jednotek nabídne také 60 parkovacích stání. První obyvatelé by se do domu mohli nastěhovat již počátkem roku 2026. Hodnota transakce je v řádu stovek milionů korun.

„Nájemní bydlení je pro naši budoucnost jedním z klíčových ekonomických pilířů. Klademe velký důraz na lokalitu, kvalitu stavby, dostupnost škol a služeb v okolí, dopravní síť a v neposlední řadě je pro nás důležitý i partner, se kterým se rozhodneme další nájemní byty pro naši značku stavět. FINEP se svým projektem U Šárky výborně splnil naši představu o nabídce domova pro rodiny s dětmi. Větší byty poblíž bohaté občanské vybavenosti a v blízkosti přírodního parku Divoká Šárka, jistě osloví řadu rodin. Věřím, že v rámci další spolupráce s FINEP nabídneme i další podobně zajímavé projekty,“ vysvětluje Linda Dolečková, ekonomka Arcibiskupství pražského. 

„Vnímáme 57 bytů pro rodiny v projektu U Šárky jako začátek dlouhodobé spolupráce, která zahrnuje také podporu společnosti FINEP sociálním aktivitám, kterým se Arcibiskupství pražské věnuje a se kterými ve FINEPu souzníme. Ostatně i my sami se dlouhodobě aktivně věnujeme podpoře ohrožených dětí a pěstounské péči v České republice,“ doplňuje Tomáš Pardubický.

Projekt U Šárky, navržený pro harmonické spojení s přírodním parkem Šárka, představuje víceetapovou výstavbu bytových jednotek v lesoparku s již vzrostlými stromy, kde nadčasová architektura splňuje energetický standard pro nízké provozní náklady a minimalizaci environmentálního dopadu.   

FINEP se specializuje na výstavbu rezidenčních bytových projektů a velkých administrativních center. Při realizaci projektů klade důraz na nadstandardní servis a spokojenost klientů. Klíčová je lokalita, originální architektura, kvalitní provedení stavby a plnohodnotná občanská vybavenost. Společnost FINEP postavila přes 15 000 nových bytů v několika desítkách úspěšných projektů. Mezi administrativní komplexy společnosti FINEP patří například projekt CITY WEST v pražských Stodůlkách, poskytující zázemí pro Komerční banku, Siemens, Vodafone, Hyundai, Nixdorf, CGI a mnoho dalších.

FINEP je česká společnost, jež si za dobu své existence od roku 1995, vybudovala na českém trhu velmi silnou pozici. V roce 2006 rozšířil FINEP svou působnost za hranice České republiky, na Slovensko, od roku 2013 realizuje projekt také v Mongolsku. Produktové portfolio je doplněno nabídkou finančních služeb a vybavení domácností. FINEP stál u renesance nové družstevní výstavby v ČR a je aktivní na trhu i v segmentu nájemního bydlení.

FINEP patří do skupiny FINEP HOLDING, která je se základním jměním 4 miliardy korun největší developerskou skupinou v České republice. Více informací na www.finep.cz.

O XPlace

XPlace, založená Arcibiskupstvím pražským v roce 2021, je zastřešující platformou Arcibiskupství pražského pro development, správu a nabídku nájemního bydlení. Cílem je, po ukončení státního příspěvku na provoz církve v roce 2030, vytvořit výnosovou aktivitu prostřednictvím nájemního bydlení. Tato platforma hraje důležitou roli ve financování duchovních služeb, pastorace a školských a charitativních aktivit Arcibiskupství. V současnosti XPlace v Praze vlastní a spravuje 150 bytových jednotek a počítá s dalším rozšířením portfolia ještě v letošním roce. Více na www.xplace.cz