Kardinál Duka se setkal s maďarskou prezidentkou

S maďarskou prezidentkou Katalin Novákovou se při příležitosti její návštěvy České republiky setkal v úterý 7. června kardinál Dominik Duka. Řeč přišla i na postoj maďarské vlády k pronásledovaným křesťanům.

Katalin-novak-in-2017-cropped
Maďarská prezidentka Katalin Nováková

„Maďarská vláda podporuje pronásledované křesťany a poskytuje pomoc v krizových oblastech, při člověkem způsobených nebo přírodních katastrofách. Proto Maďarsko v roce 2017 zahájilo svůj humanitární program s názvem Hungary Helps, který do dubna letošního roku podpořil 45 nových projektů na Blízkém Východě, v Africe, v Asii a v Evropě. S důrazem na Cíle udržitelného rozvoje stanovené Organizací spojených národů byly dary realizovány v souladu se zásadou přímých a lokálních plateb na základě konzultací s příjemci,“ říká velvyslanec Maďarska v ČR Boros Miklós. Podle jeho slov věnovala celkem Maďarská vláda v rámci programu Hungary Helps 29 075 596 094 HUF, tedy 78 733 997 EUR či 92 755 505 USD na 242 humanitárních projektů v 54 zemích světa.

„Kromě výše zmíněného podporuje Maďarsko i program stipendií pro mladé křesťany a pro dobrovolníky, kteří pomáhají zvyšovat povědomí o neutěšené situaci pronásledovaných křesťanských komunit,“ dodává maďarský velvyslanec.

(APHA)