Nová kniha o sv. Ludmile

Při příležitosti letošního 1 100. výročí od umučení přemyslovské kněžny svaté Ludmily vychází unikátní publikace věnovaná této významné osobnosti českých dějin.

Kniha-ludmila

Bohatě ilustrovaná publikace o 130 stranách je inspirovaná gotickou iluminací středověkých manuskriptů. Velkoryse pojaté ilustrace na vysoce kvalitním papíře plasticky vykreslují pozoruhodný životní příběh sv. Ludmily a zobrazují souvislé historické děje z jejího života. 

Kniha vychází v pevné vazbě o rozměrech 210 x 240 mm, s ražbou filigránu na přední a zadní straně obalu. Texty starých kronik jsou v ní převyprávěny jazykem dnešní doby. 

„Život sv. Ludmily je spojován s příchodem křesťanství, slovanské liturgie a slovanským písemnictvím do českých zemí. Stále však zůstává ve stínu pověsti o sv. Václavu. I její příběh si je ale zasluhuje naši plnou pozornost. Abychom odstranili tuto historickou nespravedlnost či přehlížení, dokončujeme knihu o této silné ženě našich dějin, pramáti rodu Přemyslovců, první kněžně, kterou známe jménem; Legendu o sv. Ludmile, legendu o „Železné lady“ našich dějin,“ říká vydavatel publikace Frank Nekovar.

Knihu v ceně 698 Kč je možno předobjednat na www.lipaslovanska.cz.