Sázavský klášter zůstane otevřen i v zimě

Poutní areál sv. Prokopa v Sázavském klášteře bude mít po rekonstrukci otevřeno i v zimě. Zájemci tak budou moci i v zimních měsících navštívit nově otevřený prohlídkový okruh „Český patron svatý Prokop.“

Sazava

Po dokončení oprav na poutním místě sv. Prokopa v Sázavském klášteře na konci jara 2021 byl otevřen nový prohlídkový okruh nazvaný „Český patron svatý Prokop“. V rámci okruhu je možné si prohlédnout novou kapli svaté Barbory, galerii svatého Prokopa, obnovené varhany, či navštívit nově pojatou kryptu s ostatky svatého Prokopa, to vše doplněné o komentář k výzdobě kostela.

Dlouhodobě nabízený okruh „Svatoprokopská Sázava“ je otevřen v běžném režimu Národního památkového ústavu (tj. duben – říjen, jinak jen větší ohlášené skupiny). Naopak poutní místo sv. Prokopa a nový prohlídkový okruh v prostorách blízkých kostelu sv. Prokopa bude otevřen celoročně.

„Přes zimu (říjen – duben) budeme mít otevřeno vždy v pátek od 13 do 18 hodin, pak následuje večerní mše sv., o sobotách a nedělích vždy od 9 do 17 hodin, rovněž s nedělní bohoslužbou, během které se od 10.30 do 12 hodin neprovádí. V tomto čase přímo naproti kostelu sv. Prokopa najdete pokladnu a prodejnu suvenýrů, knih s náboženskou tématikou, křížů a dalších předmětů. Od listopadu zde budou k dispozici kromě katolických kalendářů také různé betlémy a další vánoční a dárkové předměty,“ říká sázavský farář P. Radim Cigánek.

Další informace a kontakty najdete na stánkách https://www.svprokop-sazava.cz/ a na Facebooku Sázavský klášter – poutní místo sv. Prokopa.

 (apha)