Svátek sv. Víta oslaví i nově pokřtění

Bohoslužbou v úterý 15. června od 18.00 si svatovítská katedrála připomene svátek svého hlavního patrona sv. Víta. Pražský arcibiskup Dominik kardinál Duka pozval při této příležitosti do hlavního chrámu arcidiecéze všechny nově pokřtěné věřící.

Krest

„Zváni jsou všichni neofyté se svými kmotry. Je vhodné, aby si nově pokřtění přinesli i bílé roušky, které obdrželi při křtu, při bohoslužbě je měli na sobě a v jejím závěru je odložili,“ říká ceremonář pražského arcibiskupství Vojtěch Mátl. A dodává, že po společném slavení eucharistie v katedrále jsou všichni neofyté i se svými kmotry pozváni na neformální setkání do Arci­biskupského paláce. „Pro neofyty, jejich rodiny a klérus je vyhrazeno od 17.00 do 22.00 parkování na Hradčanském náměstí před Arcibiskupským palácem,“ připomíná dále Vojtěch Mátl.

Během bohoslužby ocení kardinál Dominik Duka také čtyři osobnosti pražské arcidiecéze medailí biskupa Podlahy. Veřejnost, která v úterý do katedrály nezavítá, ji může sledovat i prostřednictvím katedrální televize www.katedrala.tv.

(pri)