Ve věku 101 let zemřela sestra „Bibi“

Dlouholetá spolupracovnice biskupa Jaroslava Škarvady sr. Božena „Bibi“ Adalbert Šimáková zemřela v noci na úterý 27. června ve věku 101 let. Zádušní mše sv. s následným uložením do hrobu se uskuteční v Petrovicích (nedaleko Sedlčan, v jejím rodném kraji) 13. července od 13.00. Celebrovat bude kardinál Dominik Duka. Rekviem v Praze proběhne 30. června v 18.00. ve svatovítské katedrále.

Bibi2
Sestra Bibi při návštěvě pražského arcibiskupství v prosinci 2021, kdy sem přijela oslavit 100. narozeniny.

Božena Adalbert Šimáková, jíž nikdo z přátel neřekl jinak než Bibi, se narodila roku 1921 do prosté rodiny kameníka. Po válce, v roce 1947, nastoupila nedaleko irského Dublinu do noviciátu řádu zdravotních misionářek Panny Marie (Medical Missionaires of Mary). Brzy poté byla povolána jako hospodyně na nunciaturu v Dublinu a později v Londýně. Zde také pomáhala P. Janu Langovi v českém centru. V roce 1982 si ji vyžádal biskup Jaroslav Škarvada do Říma, s nímž se o deset let později vrátila do Prahy, kde v úterý 27. června v požehnaném věku 101 let zemřela.

V roce 2020 přinesl Katolický týdeník se sestrou Bibi rozsáhlý rozhovor. V něm mimo jiné uvedla: „Nikdo nejsme nevinní, všichni jsme něco provedli, ale člověk se musí snažit dělat věci pořádně a mít rád lidi… Abychom se mohli podívat našemu Pánu do očí.“

Celý rozhovor se sestrou Bibi v Katolickém týdeníku si můžete přečíst zde