Šperk svaté Ludmily

Poděkujte ženám za jejich péči nejen během pandemie.

Připojte se k naší výzvě a poděkujte svojí ženě, mamince, partnerce, babičce, dceři, kamarádce…

Darujte jí jeden z unikátních 1100 šperků, které vznikají v roce 1100. výročí od smrti svaté Ludmily.

Podekujme-zenam-3

Více o výzvě Poděkujme ženám! si můžete přečíst zde.

Limitovanou edici 1100 jedinečných broží pro naše účely navrhla mladá česká šperkařka Eliška Nováková, která také na vytvoření každého šperku osobně dohlédne ve své dílně. K jejich tvorbě přistupuje s respektem k tomu, jaká Ludmila a její doba skutečně byly. Brož je proto zhotovená z betonu, ze kterého se v Ludmiliných časech budovaly chrámy. Materiál je upravený tak, aby celková váha šperku nebyla nadměrná. Barevné provedení jednotlivých variant respektuje přirozené barvy materiálu, stejně jako barevné kompozice obvyklé za Ludmilina života. Povrch brože zdobí umělecky provedená lípa, symbol českého národa. Každá barevná varianta skládá hold jedné z charakteristických vlastností svaté Ludmily, ale i všech velkých žen dneška.

Cihlová

3

Cihlová barva odkazuje k legendě, podle které byla Ludmila skutečně „lidu milá“ – pro svou laskavou povahu a velké srdce, ve kterém se vždy našel prostor pro lásku ke druhým, trpělivé naslouchání a sdílení údělu. Je symbolem každodenní jistoty a milující opory v našich životech. Brož má 3 cm v průměru, 0,5 cm šířku a zdobnou zlatou jehlici.

Přirozená šedá

2

Stříbřitě šedá připomíná moudrost, ale také trpělivost, kterou musejí mít vychovatelky, když chtějí skutečně předávat znalosti, hodnoty i zkušenosti. Svatá Ludmila proslula jako vychovatelka svého vnuka, svatého Václava, který se později stal patronem českého národa. Legenda praví, že právě za to si své babičky Václav až do smrti nesmírně vážil. To jen dokazuje, že vychovávat a vzdělávat není lehký a už vůbec ne samozřejmý úkol, za který je poděkování opravdu na místě. Brož má 3 cm průměr, 0,5 cm na šířku a decentní nosnou jehlici.

Antracitová se zlatým dekorem

1

Vznešená kombinace zlata a antracitových tónů chladného betonu připomíná, že Ludmila byla také kněžnou ze státotvorného rodu Přemyslovců. Spočívala na ní tak nejen odpovědnost za věci „domácího krbu“, ale také za velká rozhodnutí jménem celé rodiny. Taková odpovědnost vyžaduje nadhled, vnitřní sílu a také jistou uměřenost, díky kterým se i zdánlivě neřešitelná situace nakonec překoná a vyřeší. Brož má 3cm v průměru, 0,5 cm šířku, zlatý dekor z 22 karátového zlata a stejně provedenou jehlici k uchycení.

Víte už, komu poděkovat?

Pokud už máte rozmyšleno, které ženě chcete poděkovat a v jakém barevném provedení, dejte nám o tom vědět ve formuláři níže. Také vás poprosíme o dar na sbírku k podpoře stavby školy svaté Ludmily pro děti s vážnou poruchou řeči. Dar ve výši alespoň 2500 Kč prosím pošlete na sbírkový účet: 8882288822/0800 a do poznámky prosím uveďte své jméno, abychom mohli platbu spárovat s údaji o vašich perefencích ke šperku. Jakmile platba v pořádku dorazí a my si potvrdíme, že máme všechny potřebné údaje (třeba adresu, jméno apod.), pustí se Eliška ve své dílně do výroby. Až bude vaše brož hotová, zabalíme ji do pěkné dárkové krabičky a odešleme na adresu, kterou si zvolíte. Od přijetí daru do doručení brože tak uběhnou cca 2 týdny. Děkujeme, že s námi děkujete ženám!